Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Adopt, don’t shop.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji postanowiliśmy promować akcję adopcji zwierząt- Adopt, don’t shop!
Zwierzęta są nieodłącznym towarzyszem człowieka. Wzbudzają w nas dobroć, wrażliwość, uczą miłości, odpowiedzialności i zrozumienia. Nie wszystkie mają to szczęście żeby trafić do ciepłego, kochającego domu. Część mieszka w schroniskach, tęsknie wypatrując swojego nowego właściciela. Zawiedzione w przeszłości, liczą na miłość i opiekę, są w stanie po raz kolejny zaufać; a w zamian oddają wierność, stając się też powiernikiem i przyjacielem. Adopcja zwierząt to odpowiedzialna decyzja, ale mamy wśród uczniów naszej szkoły takie osoby, które nie obawiały się podjąć tego wyzwania.
Dziś przedstawiamy fotografie naszych szkolnych bohaterów -wraz z ich adoptowanymi lub przygarniętymi pupilami. Zwierzęta te pochodzą głównie ze schronisk, niektóre zostały wzięte pod opiekę z ulicy lub znalezione w lesie. Chcemy by uczniowie o wielkich sercach nie pozostali anonimowi. Poznajcie ich imiona oraz imiona pupili, którym odmienili los i przywrócili wiarę w człowieka.

IMG 20191002 WA0018 1