Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WARSZTATY ANTYDYSKRYMINACYJNE

We wtorek, 19 czerwca, edukatorki z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, przeprowadziły w szkole całodzienne warsztaty antydyskryminacyjne. Warsztaty dla uczniów to jedna z nagród otrzymanych za zwycięski projekt „Śladami szamotulskich Żydów”, w ramach którego młodzież odkrywała i upamiętniała historię lokalnej społeczności żydowskiej. Uczniowie bardzo chętnie dyskutowali o stereotypach, uprzedzeniach, dyskryminacji i wykluczeniu. Rozmawiali także o religiach, wielokulturowości, szacunku dla odmienności, tolerancji, prawach człowieka, ale także rasizmie, ksenofobii, antysemityzmie, mowie nienawiści i społecznej na nie niezgodzie. Warsztaty, prowadzone metodami aktywnymi, z wykorzystaniem elementów dramy, symulacji i pracy z filmem, okazały się doskonałym sposobem na kształtowanie wśród młodzieży postawy wrażliwości na wszelką odmienność i wypracowanie wielu cennych umiejętności.

Klaudia Tomaszak-Ślipka
Anna Kustoń

edukcja