Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rajd w Białostockie

W dniach 6-9 września młodzież z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - Koło w Szamotułach wzięli udział w wyprawie na Podlasie. Głównym celem wyjazdu były obchody 74 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców AK na Czerwonym Bagnie, które znajduje się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Członkowie WSPAK z Szamotuł i Poznania brali również udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskich obrońców spod Wizny, które odbyły się 9 września na Górze Strękowej. Nasi uczniowie brali udział w tych uroczystościach tworząc poczty sztandarowe WSPAK - Koło w Szamotułach oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Wielkopolska. Oprócz tego młodzi ludzie kultywujący etos Armii Krajowej spotkali się z kombatantem i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym AK w Białymstoku. Uczestnicy wyjazdu na Podlasie mieli także okazję zwiedzić takie miejsca jak Tykocin, Supraśl, Jedwabne i białostocką starówkę. W wyjeździe brali udział uczniowie naszej szkoły: prezes szamotulskiego koła WSPAK Katarzyna Okraska, wiceprezes Mikołaj Janas oraz członkowie Mateusz Kolat, Piotr Leśniewski i Dawid Gąsiorowski.

Opiekun WSPAK - Koło w Szamotułach

Piotr Gotowy

IMG 20180908 113223