Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach nie zapomnieli o tym dniu i wspólnie, podczas piątkowych lekcji języka angielskiego, czytali na głos m.in "Slumdog Millionaire", , "On Beauty", " W Hour", "Jane Eyre, pamiętając jednocześnie jak dobroczynne skutki przynosi czytanie na głos. Dla słuchaczy- według uczonych- jest jednym ze źródeł komfortu. Słuchacz może odpocząć i poddać się słuchaniu kojącego głosu czytającego. Co więcej, głośne czytanie samemu sobie uczy panowania nad głosem- można przecież zmieniać barwę i ton i w ten sposób przypisywać je różnym bohaterom. Pamiętajmy, że dziecko, któremu się czyta- uczy się słuchać oraz rozwija zdolność koncentracji. Należy nadmienić, że samo czytanie zwiększa zasób słownictwa ( tak potrzebny w uczeniu się języków obcych) nawet o 40 procent.

Martyna Kustoń, Joanna Tysiak.

IMG 4439