Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gra miejska "Szamotuły - 100 lat Niepodległości

9 października uczniowie szamotulskich szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski wzięli udział w grze miejskiej „Szamotuły – 100 lat Niepodległości”. Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach. Gra miejska była jednym z punktów powiatowego programu obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Głównym celem gry było przypomnienie młodzieży wydarzeń z historii Polski i Szamotuł sprzed 100 lat gdy odzyskiwaliśmy niepodległość, a w Wielkopolsce wybuchło zwycięskie powstanie. Poszczególne grupy uczniów miały za zadanie poruszanie się pomiędzy punktami kontrolnymi na terenie Szamotuł oraz wykonywanie zadań znajdujących się w specjalnie przygotowanych książeczkach. Drużyny wystartowały z Zespołu Szkół nr 1 a meta była zlokalizowana w internacie Zespołu Szkół nr 2. Tam podczas finału gry wszyscy uczniowie i opiekunowie grup otrzymali z rąk starosty Józefa Kwaśniewicza i wicestarosty Beaty Hanyżak pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Komitet organizacyjny gry miejskiej.

DSC 0209Na zdjęciu zwycięska drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w kategorii gimnazjalistów pod opieką p. Bartosza Śwista