Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wystawa "Chwała Powstańcom"

Pragniemy poinformować, że nasza biblioteka stała się partnerem przy organizacji czwartej już edycji Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Eksponowana przez nas w październiku wystawa zatytułowana „Chwała Powstańcom” pochodzi ze zbiorów organizatora festiwalu - Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, a przygotowana została przez wielkopolskiego regionalistę Pawła Andersa. Dokumentuje prawie wszystkie nowe lub odnowione i zmodernizowane w ostatnim dziesięcioleciu (2008–2017 r.) materialne formy upamiętniania powstania wielkopolskiego w przestrzeni publicznej. Udostępnianą szerszemu gronu odbiorców - przede wszystkim naszej młodzieży - ekspozycją chcielibyśmy realizować ideę edukacji artystycznej, upowszechniać rodzimą fotografię, a także uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klaudia Tomaszak-Ślipka

festiwalwystawa