Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zespół Folklorystyczny Szamotuły w Serbii

W dniach 21.09-23.09.18 Zespół Folklorystyczny ,, Szamotuły" brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Aleksandrovač 2018. Wród uczestników festiwalu byli także uczniowie naszego gimnazjum - tancerze Zespołu Folklorystycznego Szamotuły. Naszym pierwszym przystankiem był Budapeszt, gdzie wybraliśmy się na Wzgórze Gellerta i Wzgórze Zamkowe. Kolejnego dnia udaliśmy do Vrnjackiej Banji w Serbii, gdzie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Udaliśmy się także do miejscowości Aleksandrovač, gdzie wraz z zespołami z całego świata z okazji święta wina przeszliśmy paradą wzdłuż głównego deptaku i wystąpiliśmy dla publiczności. Mieliśmy też przyjemność występować na scenie w tym serbskim mieście, gdzie zaprezentowaliśmy piękną piosenkę serbską oraz nasze tańce regionalne. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Belgrad - stolicę Serbii.

Marta Szymankiewicz

IMG 4009