Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Co słychać u pana, Piaskowy Dziadku?

Tradycyjnie już kolejny raz grupa miłośników Melpomeny z klasy 3T/R wybrała się wraz z opiekunami do Teatru Nowego w Poznaniu. Tym razem młodzież odwiedziła Scenę Nową i czekających na nich, już nieco podstarzałych, bohaterów dawnych komunistycznych filmów animowanych: Kiwaczka, Żwirka i Muchomorka czy Krokodyla Gienię. W ich monotonne życie pełne sentymentalnych wspomnień wkracza ożywiony niespodzianie gołąbek - namalowany niegdyś na ścianie mieszkania przez samego Pabla Picassa podczas wizyty we Wrocławiu. Ten abstrakcyjny twór staje się sprawdzianem dla postaw bohaterów. Czy mają nadal coś do zaoferowania współczesnym widzom wychowanym na disnejowskich produkcjach?
Historia opowiedziana ze sceny okazała się lekcją historii oraz próbą nawiązania do czasów współczesnych i interpretacji tu i teraz.

D. Kuzara, E. Otulakowska

PART 1539842135854