Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Apel poległych na szamotulskim cmentarzu

31 października przy kwaterze Powstańców Wielkopolskich odbył się uroczysty apel poległych – żołnierzy walczących w powstaniach i wojnach światowych - z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
Część artystyczną w tym roku przygotowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie. W uroczystościach wzięła udział młodzież i poczty sztandarowe Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – koło w Szamotułach. W uroczystościach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Szamotuły oraz poczet sztandarowy Straży Miejskiej. Tradycyjnie na apelu byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, gminne reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Gminy Szamotuły Marian Płachecki, władze powiatowe reprezentowali Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego Maria Przybylska. Na apelu nie mogło zabraknąć przedstawiciela środowisk kombatanckich Stanisława Krupskiego oraz Krzysztofa Balcerowiaka – inicjatora tego przedsięwzięcia w poprzednich latach.
Po zakończonej uroczystości delegacja młodzieży WSPAK pod opieką p. Piotra Gotowego zapaliła i złożyła znicze pod tablicą upamiętniającą cmentarz ewangelicki oraz na grobach zasłużonych powstańców i żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na szamotulskim cmentarzu.


Piotr Gotowy

IMG 20181031 120343