Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kampania "Drugie życie"

W piątek 26 października - Światowym Dniu Donacji i Transplantacji dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu na temat medycznych i prawnych aspektów przeszczepiania narządów. Szkolenie zainicjowało jedenastą edycję kampanii edukacyjnej Drugie Życie organizowanej w Wielkopolsce przez firmę Fresenius Medical Care Polska. Spotkanie poprzedzone zostało grą miejską w czasie której uczestnicy rozmawiali z osobami po przeszczepach organów oraz rozprawiali się z mitami na temat transplantacji. Nadszedł więc czas dyskusji, rozmów i działań na rzecz promowania idei transplantacji i oświadczeń woli czyli świadomej zgody na pobranie narządów do przeszczepu po śmierci.


Arleta Danielewicz

DSC 0510