Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

OLIMPIADA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

W wtorek 6 listopada przedstawiciele klas gimnazjalnych, liceum oraz technikum wzięli udział w szkolnym etapie organizowanej już po raz 27 przez Polski Czerwony Krzyż Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Głównym celem olimpiady jest kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz pogłębianie ich wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony i dbałości o zdrowie. Finaliści etapu ogólnopolskiego mają szansę na zdobycie indeksu wybranego kierunku Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Każdego roku olimpiadzie patronuje jakiś owoc lub warzywo. W tym roku przypomniano uczestnikom o właściwościach zdrowotnych bananów. Uczniowie rozwiązali test składający się z 20 pytań. W kategorii gimnazja najwięcej punktów zdobyła Dolata Oliwia z klasy III b a z klas ponadgimnazjalnych Olszewska Marta z IV TŻ i UG. Nasze uczennice będą w grudniu reprezentować szkołę na etapie rejonowym.

Życzymy im powodzenia!

Arleta Danielewicz, Katarzyna Jennek

DSC 0691