Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Edukacja prawna młodzieży

Uczniowie wszystkich klas licealnych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego w Szamotułach panem Mikołajem Korbasem. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży, w którym nasza szkoła uczestniczy. Sędzia Mikołaj Korbas na co dzień orzeka w Wydziale Cywilnym szamotulskiego sądu. Tematem przewodnim spotkania były sprawy spadkowe, ważny element prawa cywilnego. Omówione zostały kwestie związane z prawidłowym sporządzaniem testamentu. Poruszony został również temat odpowiedzialności za długi rodziców czy rodzeństwa. Nasza młodzież licealna miała okazję, w trakcie spotkania z sędzią, do zadawania pytań dotyczących bardzo obszernego Kodeksu Cywilnego i Kodeksu Postępowania Cywilnego. W kolejnych tygodniach odbędą się następne spotkania uczniów z prawnikami zatrudnionymi w Sądzie Rejonowym w Szamotułach.

Piotr Gotowy

edukpraw