Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uniwersytet Młodych Przyrodników

W czwartek, 15 listopada, nasi gimnazjaliści wybrali się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tam mieli okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach projektu Uniwersytetu Młodych Przyrodników - „Zostań Młodym Inżynierem Środowiska”. Jest to specjalny program zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych w celu:


- rozwijania i poszerzania wiedzy przyrodniczej i technicznej,
- zdobywania kompetencji w zakresie efektywnych technik uczenia się,
- podniesienia samoświadomości własnych zasobów, by lepiej kierować swoją przyszłością edukacyjną.


Organizatorem projektu jest Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UP w Poznaniu. Przez cały rok szkolny, jeden dzień w miesiącu, wybrani uczniowie będą mieli okazje uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych, komputerowych i wykładach. Będą one dotyczyły inżynierii i ochrony środowiska w takich tematach jak: właściwości wody i powietrza, budowa komórki, właściwości gleby, systemy informacji przestrzennej, genetyka, geodezja, kartografia. W programie są również warsztaty z kompetencji społecznych, poznawczych i doradztwa zawodowego. Program w całości jest finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Uczestnicy projektu mogą liczyć na indeksy młodych inżynierów, materiały dydaktyczne z zajęć oraz skrypty z technikami pamięciowymi czy sposobami uczenia się.

Katarzyna Jakubowska, Arleta Danielewicz, Ewelina Otulakowska, Piotr Gotowy

IMG 20181115 110119