Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Studio filmowe

W minioną środę, 28 listopada, uczniowie II klasy liceum odbyli niezwykłą, kilkugodzinną podroż do świata sztuki. Licealiści odwiedzili poznańskie Studio Filmów Animowanych, gdzie ich przewodniczką po krainie filmu została producentka – Ewa Sobolewska. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest animacja i jak powstaje film animowany, poznali również różne techniki oraz gatunki animacji. Mieli także możliwość obejrzenia, wyprodukowanych przez owo studio, filmów animowanych: miniatury filmowej do muzyki klasycznej inspirowanej suitą „Carmen” Georgesa Bizeta w orkiestracji Rodiona Szczedrina, wykonanej w animacji w materii sypkiej bezpośrednio pod kamerą oraz „O największej kłótni” - filmu z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego” według przypowieści filozoficznych ze zbioru „Bajki z królestwa Lailonii dla dużych i małych”. Pełni wrażeń filmowych uczniowie wzięli udział w lekcji w Muzeum Narodowym, przygotowanej w ramach programu „1918-2018. Wolność kocham i rozumiem”. Zajęcia pod nazwą „Co z tą wolnością?” podejmowały temat niepodległości w sztuce, rozumianej jako niezależności tworzenia i przekraczanie granic tradycji artystycznej.

Klaudia Tomaszak-Ślipka

IMG 20181128 112713