Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Program "Starszy brat, starsza siostra"

W dniu 10.12.2018r o godz. 16.00 w Centrum Integracji i Rehabilitacji na ulicy Franciszkańskiej 5 w Szamotułach odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do programu.
Realizowany jest on od wielu lat przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedzialnych wolontariuszy, którzy staną się nie tylko korepetytorami dzieci zgłoszonych do projektu ale i przyjaciółmi, mentorami. Jeśli marzyłeś o młodszym rodzeństwie, chcesz być dla kogoś wsparciem, wzorem i kompanem, ten program jest dla Ciebie. To nie tylko dawanie czegoś drugiej osobie, ale to też otrzymywanie od niej radości i pozytywnej energii. Program polega na stworzeniu z dzieckiem przyjacielskiej relacji, trwającej przynajmniej rok, a polegającej na cotygodniowych 2 godzinnych spotkaniach w dowolnej formie (np. rozmowa, spacer, kino, sport, pomoc w nauce).Organizowane są wspólne spotkania integracyjne, warsztaty, grupy wsparcia, wyjazdy.
Jest to doskonała okazja do podzielenia się tym, co w Tobie najlepsze – wiedzą, doświadczeniem, miłością, mądrością.
Jeśli nie udało Ci się dotrzeć na spotkanie organizacyjne programu ,które odbyło się w szkole zapraszam w w/w terminie do Centrum Integracji i Rehabilitacji. Więcej informacji uzyskasz u opiekuna szkolnego wolontariatu.

Arleta Danielewicz