Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

CUDOWNA MIKOŁAJKOWA PRAGA

Aby poczuć wyjątkową atmosferę Świąt- z okazji Mikołajek wybraliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy do Pragi. Jarmark w Pradze uznawany jest za największy w Czechach i odbywa się corocznie na rynku Starego Miasta. Tam czekały na nas stoiska z ozdobami świątecznymi, biżuterią, przysmakami i drewnianymi zabawkami. Będąc w stolicy Czech, nie mogliśmy pominąć najważniejszych atrakcji tego pięknego miasta- zobaczyliśmy więc, m.in. Plac Wacława, Ogrody Franciszkańskie, Uniwersytet Karola, rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj. Zwiedziliśmy również dwie dzielnice- Hradczany i Mala Strana. Przeszliśmy po najstarszym zachowanym mostem kamiennym na świecie- czyli po Moście Karola. Najwięcej czasu spędziliśmy jednak wśród kolędników i zapachu pieczonych jabłek- czyli na jarmarku.

Martyna Kustoń.

DSC04349