Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Olimpiada PCK

W piątek 14 grudnia odbył się rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej po raz dwudziesty siódmy przez Polski Czerwony Krzyż. Nasze uczennice Oliwia Dolata z klasy III b gimnazjum oraz Marta Olszewska z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych reprezentowały naszą szkołę uzyskując bardzo dobre wyniki. W kategorii szkoły gimnazjalne Oliwia zdobyła miejsce drugie a Marta jako przedstawicielka szkoły średniej zajęła miejsce pierwsze i weźmie udział w etapie wojewódzkim olimpiady. Test z którym się zmierzyły był trudny – dlatego należy im pogratulować wiedzy i zaangażowania. Na etapie wojewódzkim uczniowie zmagają się także z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warto zaznaczyć, że zwycięzcy ogólnopolskiego etapu uzyskują indeks na określony kierunek wyższej szkoły medycznej.

Arleta Danielewicz

pck5