Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W poszukiwaniu smaków i zapachów Bożego Narodzenia

Atmosfera świąt udzieliła się klasie III Technikum Technologii Żywności i Technikum Rolniczego. Młodzież 13 grudnia uczestniczyła w atrakcji „ Świąteczna ścieżka Palmiarni Poznańskiej”. Zwiedzając pawilony szczególną uwagę zwracano na rośliny potęgujące magię świąt. Cynamon, wanilia, pieprz czarny a przede wszystkim owoce cytrusowe w naszej, kulinarnej tradycji zajmują szczególne miejsca przywołując miłe, świąteczne wspomnienia. Gastronomiczną uwagę zwiedzających skupił także okazały bananowiec , drzewko kawy arabskiej oraz kakaowiec. Największa w Polsce i jedna z największych w Europie palmiarnia ściąga do Poznania miłośników przyrody przez cały rok. Posiada unikalne zbiory roślinne pochodzące z najróżniejszych zakątków świata. Wśród nich ponad 17 tysięcy roślin i 200 gatunków ryb. Ich duże znaczenie dla człowieka starano się zaakcentować podczas zajęć.
Po solidnej, biologicznej edukacji miłym podsumowaniem dnia była sportowa rywalizacja na kręgielni.

Renata Bednarczyk, Daniel Kuzara

IMG 20181213 091047 1