Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W czwartek, 27 listopada, delegacja Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – Koło w Szamotułach, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach wzięli udział w poznańskich obchodach setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O 12.30 w poznańskiej Farze odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Powstańców Wielkopolskich. Następnie wielu uczestników uroczystości w stolicy Wielkopolski miało okazję zapoznać się z atrakcjami Obozu Powstańczego, który został zlokalizowany na Placu Wolności. Około godziny 16.40 przy pomniku Powstańców Wielkopolskich odbyła się kulminacja uroczystości oraz złożenie wiązanek kwiatów przez niezliczoną ilość delegacji. Wśród nich byli przedstawiciele poznańskiego i szamotulskiego koła WSPAK. W obchodach setnej rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda.

Piotr Gotowy

IMG 20181227 163707flaga powstania

 "Cześć i chwała bohaterom!!!"