Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spotkanie noworoczne WSPAK

Tradycją Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - koło w Szamotułach są spotkania noworoczne. 5 lutego większość członków tej organizacji spotkała się w sali koncertowej Muzeum – Zamek Górków. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, władze powiatowe reprezentował wicestarosta Józef Kwaśniewicz, władze gminne – wiceburmistrz Dariusz Wachowiak. Środowisko AK-owskie reprezentował ksiądz kanonik porucznik Bogdan Kończak. Na sali nie zabrakło przedstawicieli Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Szamotulskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Orzeł”. Jak zawsze wielkimi brawami została przywitana prof. Teodozja Bąkowa – współpracująca z młodzieżą od początku istnienia tego stowarzyszenia. Na wstępie opiekun szamotulskiego koła WSPAK Piotr Gotowy podkreślił, że w tym roku organizacja kultywująca pamięć o żołnierzach Armii Krajowej będzie obchodziła 15-lecie swojego istnienia. Następnie wspomniana została sylwetka zmarłego pod koniec grudnia 2018 r. podpułkownika Ludwika Miśka – AK-owca, który kilkukrotnie spotykał się z młodzieżą w Szamotułach. Najważniejszą częścią spotkania noworocznego było podsumowanie wydarzeń z działalności WSPAK w poprzednim roku, którego dokonała prezes szamotulskiego koła tego stowarzyszenia – Katarzyna Okraska, uczennica klasy II LO.

Piotr Gotowy – opiekun szamotulskiego koła WSPAK

IMG 0191