Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzień patrona

W piątek, 8 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach obchodzono dzień patrona – Stanisława Staszica. Po spotkaniach z wychowawcami odbyły się konkursy przedmiotowe z historii, matematyki, biologii i geografii oraz szkolne zawody w warcabach i tenisie stołowym. W części oficjalnej apelu sylwetkę patrona przedstawił kustosz pilskiego Muzeum im. Stanisława Staszica – Maciej Usurski. Po prelekcji dyrektor Zygmunt Sługocki z wicestarostą Józefem Kwaśniewiczem oraz dyrektorem wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym Janem Stefaniakiem wręczyli dyplomy za wyniki w nauce, wysoką frekwencję i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Następnie każda z klas przedstawiła krótką inscenizację wybranej bajki autorstwa Ignacego Krasickiego. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać jeden z utworów Fryderyka Chopina oraz wiersze deklamowane przez uczniów. Sporo emocji i braw wzbudził studniówkowy występ zaprezentowany przez klasę 4 K/O. Na zakończenie obchodów dnia patrona odbył się turniej „Kocham Cię Rolniku!”, w którym zmierzyły się zespoły „jeżyków”, której kapitanem był dyrektor Arkadiusz Majer, z drużyną „świstaków” kierowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego Bartosza Śwista.

MSZ 9226