Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zwycięzcy - „Powstańcy z Rolnika"!

We wtorek, 12 lutego, uczniowie szamotulskich szkół wzięli udział w grze miejskiej poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu. Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów zmierzyli się z łamigłówkami przygotowanymi przez zespół gramiejska.pl. Po otrzymaniu wskazówek, na sali koncertowej Muzeum – Zamek Górków, 12 zespołów ruszyło w miasto. Stacje gry znajdowały się w kilku miejscach Szamotuł takich jak biblioteki, Starostwo Powiatowe, redakcja gazety „Dzień Szamotulski”, klasztor czy cmentarz. Uczestnicy z poszczególnych drużyn musieli zmierzyć się z przeróżnymi zadaniami, aby dostać się do kolejnej stacji gry. Jako pierwsi na szamotulskim zamku, w którym był finał gry, zameldowali się uczniowie z zespołu… „Powstańcy w Rolnika” pod opieką p. Piotra Gotowego. Zwycięska drużyna miała okazję ukradkiem dostać się na zamek i rozbroić niemieckich żołnierzy. Chwilę później nasi powstańcy zerwali czarny pas na fladze Cesarstwa Niemieckiego i od tej pory powiewała nad zamkiem flaga biało – czerwona. Na terenie muzeum rozległy się brawa. Na uwagę zasługuje również fakt, że animatorami na poszczególnych stacjach gry byli nasi licealiści i uczniowie technikum, którzy pięknie prezentowali się w strojach z epoki. Ich zadaniem było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem gry. Szamotulska gra miejska okazała się dla wszystkich uczestników niezapomnianą lekcją historii.

DSC04511DSC04524