Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii

Dnia 18 lutego 2019 roku uczniowie klasy I i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych spędzili w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. To kontynuacja wizyt naszej młodzieży w tejże szkole. Tym razem w rolę przewodnika dla naszej wycieczki wcieliła się studentka IV roku Joanna Kowalczyk. Program wyjazdu obejmował pokazy: barmański, gastronomiczny i kelnerski w wykonaniu studentów i ich opiekunów. Młodzież została zapoznana przez panią Prorektor d/s studenckich z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną o zasadach kształcenia, odbywania praktyk krajowych i zagranicznych oraz życiu codziennym studentów. Na zakończenie wizyty podczas obiadu w uczelnianej restauracji Beverly Hills uczestnicy wyjazdu przyglądali się praktycznym umiejętnościom studentów. Wizyta uświadomiła jak ważnym elementem życia zawodowego w gastronomii jest umiejętność komunikacji w różnych językach.

Elżbieta Czarnecka, Beata Budzińska, Aleksandra Sadek

tzug