Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Angielski od kuchni

We wszystkich klasach technikum naszej szkoły odbywają się zajęcia z języka angielskiego zawodowego. Uczniowie poznają wymagane pojęcia, słownictwo i zdobywają rzetelną wiedzę- potrzebną dla swojego kierunku kształcenia. Umiejętności językowe łączone są z praktyką- stąd też przygotowanie do angielskiego święta Pancake Day- odbyło się w szkolnej pracowni gastronomicznej. Uczniowie 3 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poznali już podstawowe zwroty i pojęcia związane ze sprzętem kuchennym , składnikami potraw, a także dobrze opanowali tłumaczenie, czy tworzenie przepisów kulinarnych w języku angielskim. Przyszła pora na smażenie, które tym razem trzeba było połączyć z użyciem angielskich zwrotów dotyczących składników, wykonywanych czynności, czy używanego sprzętu.
By solidnie przygotować się do angielskich ostatków- trzecioklasiści spotkali się w pracowni gastronomicznej i łączyli wiedzę wyniesioną z lekcji języka angielskiego zawodowego oraz z zajęć praktycznych z gastronomii. Przygotowanie naleśników było nie tylko doskonałą nauką, ale również świetną zabawą. W przeddzień święta naleśnika przedstawiamy Wam proces jego tworzenia ( film na facebook’u), a jutro pokażemy jak bawiliśmy się z gotowymi naleśnikami

Pancake Day w Rolniku - film na profilu facebookowym szkoły

mix