Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PODARUJ KOMUŚ DRUGIE ŻYCIE

Transplantacja to jedna z metod leczenia. Przeszczepianie i darowanie narządów traktowane jest jako czyn miłości agape. Wraz z pojawieniem się przeszczepów znaleźliśmy sposób na ofiarowanie części siebie, swojego ciała ,by inni mogli dalej żyć. Takie stanowisko zajmują wszystkie religie świata. W niedzielę 3 marca członkowie Kampanii Drugie Życie po mszach świętych w Bazylice Mniejszej zachęcali mieszkańców naszego miasta do podpisywania oświadczeń woli. W gazetce parafialnej pojawił się także artykuł przygotowany przez Księdza Wojciecha Waszkiela wyjaśniający wszelkie wątpliwości dotyczące przeszczepiania narządów i określający stanowisko Kościoła. Szamotulanie chętnie pobierali oświadczenia – cieszymy się, że ilość osób otwartych na rozmowy na ten temat wzrasta.

Arleta Danielewicz

maciej drugie ycie