Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spotkań z przyrodą ciąg dalszy

W czwartek 14 marca uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w kolejnych warsztatach odbywających się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zajęcia te zorganizowane zostały w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników. W czasie interesującego wykładu dowiedzieliśmy się co to jest, jak powstaje gleba; jaką funkcję pełni w środowisku i jakie jej rodzaje można spotkać w Polsce. Bardzo ciekawe zadania czekały na nas w laboratorium Instytutu Budownictwa i Geoinżynierii. Ubrani w kitle, czepki i rękawice przygotowaliśmy mieszankę betonową o określonych parametrach. Następnie obserwowaliśmy badanie wytrzymałościowe próbek betonowych wykonanych około miesiąc temu.
Druga część zajęć obejmowała tematykę psychologiczno- pedagogiczną. Celem tych ćwiczeń było poznanie uwarunkowań pracy naszego mózgu po to, aby łatwiej uczyć się, zapamiętywać i być kreatywnym. Także i tym razem okazało się, że nawet trudne zagadnienia jeśli są przedstawione w ciekawy i przystępny sposób mogą stać się zrozumiałe dla wszystkich.
Organizatorom i prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za to, że mogliśmy w nich uczestniczyć. Już czekamy na kolejny zjazd, który będzie miał miejsce 4 kwietnia.

Szkolny koordynator projektu
Katarzyna Jakubowska

uniwersytet