Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WIZYTA TRANSPLANTOLOGA

W związku z udziałem szkoły w kampanii Drugie życie w piątek 22 marca gościliśmy w naszej szkole transplantologa, eksperta medycznego kampanii panią Martę Sękowską oraz pana Marcina Kaczmarowskiego – po przeszczepie nerki. Lekarz wyjaśnił między innymi w jaki sposób przeprowadzany jest zabieg przeszczepu, od kogo można pobrać narządy i co to jest zgodność tkankowa. Pan Marcin Kaczmarowski opowiedział o swoich problemach zdrowotnych poprzedzających zabieg przeszczepienia nerki oraz obecnym całkiem normalnym życiu. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość pobrania oświadczeń woli. Transplantologia to dziedzina medycyny pozwalająca chorym na drugie życie. Jest ono możliwe dzięki świadomości ludzi, że zarówno za życia jak i po możemy czynić dobro.

Arleta Danielewicz

DSC 0736