Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolorowe skarpetki

21. marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tego dnia ludzie ubierają kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W czwartek po raz pierwszy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji naszej szkoły przyłączyli się do akcji, aby zamanifestować łączność z ludźmi z ZD. Nasze stopy mieniły się feerią barw, wzorków i zabawnych motywów. Budziły ciekawość i wywoływały uśmiech. Ten dzień w szczególności poświęciliśmy Zuzi i jej Rodzicom pokazując, że o nich pamiętamy, myślimy i wspieramy w walce o godne życie dziecka. Ludzie z ZD, tak jak my wszyscy zasługują na szacunek, przyjaźń, miłość, dobro i zrozumienie, a my możemy im to dawać każdego dnia. Dziękuję wszystkim za "skarpetkowy dzień", jesteście cudowni. I jeszcze jedno: szykujcie skarpetki na przyszły rok, bo będzie się działo...

Joanna Vowie

DSC05032