Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policjant, strażak, bankowiec a może informatyk?

Na to pytanie po raz 15 w historii naszej szkoły chcieli sobie odpowiedzieć uczniowie uczestniczący w Dniu Przedsiębiorczości. Projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości nad którym patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda co roku skupia sporą liczbę uczniów z klas ponad gimnazjalnych szkoły. Stwarza młodzieży okazję poznania specyfiki funkcjonowania w danym zawodzie a także ofert lokalnego rynku pracy. W tym roku szczególną uwagę młodzi ludzie skupili na zawodach związanych z edukacją dzieci i młodzieży, dużym zainteresowaniem cieszyły się też służby mundurowe. Były również wizyty w salonie kosmetycznym, kawiarni i kwiaciarni. Każdy zainteresowany miał okazję odpowiedzieć sobie na pytanie - kim chce zostać po skończeniu szkoły ? Zdobyte doświadczenia na pewno długo pozostaną w pamięci.
Starannie przygotowane wizyty nie byłyby możliwe bez zaproszenia firm i instytucji. W tym roku na naszą prośbę pozytywnie zareagowali - Cafe Marzenie, Centrum Usług Wspólnych, Gabinet Kosmetyczny „ Magdalena”, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Kwiaciarnia „ Azalia”, Przedszkola nr 4 „ Jaś Wędrowniczek”, ”Słoneczko „, nr 3 „Rzepka”, Santander Bank Polska S.A, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach oraz Zespół Przedszkoli w Obornikach.
Za okazaną pomoc i życzliwość wszystkim, którzy chcieli młodzieży przestawić swoją pracę serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także tym, którzy w naszej szkole stwarzają atmosferę sprzyjającą aktywizacji zawodowej uczniów.

młodzież biorąca udział w projekcie
i koordynatorki programu Renata Bednarczyk, Ewa Peraj, Aleksandra Sadek, Katarzyna Zielewicz

DSC 1289