Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

W piątek, 10 maja, odbyły się w Poznaniu obrady Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pod hasłem „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”. Powiat szamotulski reprezentowały uczennice naszego liceum – Patrycja Dekiert i Marta Rakowska. Aby móc uczestniczyć w obradach należało zwyciężyć w powiatowym etapie konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej na temat korzyści płynących z członkostwa Polski w UE na przykładzie swojego powiatu. Obrady sejmikowe dla młodzieży otworzył Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański. Następnie młodzież miała okazję pracować w czterech niezależnie pracujących komisjach. Patrycja Dekiert brała udział w pracach Komisji Kultury, Turystyki i Edukacji, natomiast Marta Rakowska – Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Zadaniem członków poszczególnych komisji było wypracowaniem dezyderatów dotyczących ww. obszarów. Wyniki prac komisji zostały przedstawione podczas części plenarnej obrad, podczas której wybrano Prezydium Sejmiku Młodzieży oraz sekretarzy obrad. Dla naszych uczennic było to bezcenne doświadczenie i wspaniała lekcja samorządności.

Piotr Gotowy

IMG 20190510 100011