Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolejne zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym

W czwartki, 4 kwietnia i 16 maja, nasi gimnazjaliści uczestniczyli w kolejnych zajęciach przygotowanych dla Nich w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników. Podczas pierwszego z wyjazdów młodzież miała okazję brać udział w zajęciach z psychologami dotyczących komunikacji interpersonalnej. Następnie mieli okazję analizować skład wody podczas zajęć laboratoryjnych oraz sprawdzić swoją wiedzę podczas warsztatów dendrologicznych
Podczas majowego wyjazdu odbyły się warsztaty dotyczące kompetencji społecznych, których rozwijanie jest obecnie konieczne. Wszystko zaczęło się od nauki rozpoznawania i nazywania własnych emocji oraz komunikatów wysyłanych do otoczenia. Następnie przyszedł czas na wyjaśnienie czym jest asertywność i co ważniejsze - jak być asertywnym. Najlepszym sprawdzianem zrozumienia tych zagadnień były scenki prezentowane przez młodzież przygotowane na podstawie wylosowanych opisów sytuacji.
Innym ważnym zagadnieniem jest gospodarowanie własnym czasem. Aby efektywnie go wykorzystać warto nauczyć się planować każdy dzień i te plany realizować.
Dla uczniów najważniejsze wydaje się maksymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na naukę. Jednym ze sposobów pozwalających uzyskiwać najlepsze efekty jest twórcze notowanie. Właśnie tego mogli nauczyć się uczestnicy warsztatów przygotowując własne mapy myśli itp.
Jak zwykle zajęcia były bardzo ciekawe, inspirujące i pobudzające do aktywnego uczestnictwa. Szkoda, że za miesiąc odbędą się po raz ostatni.

Katarzyna Jakubowska, Piotr Gotowy

IMG 20190404 124118

IMG 20190516 101512