Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powiatowy Projekt Wizyt w Miejscach Pamięci - Żabikowo

28, 30 i 31 maja prawie stu naszych trzeciogimnazjalistów odwiedziło Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie. Wyjazdy były związane z realizacją Powiatowego Projektu Wizyt w Miejscach Pamięci, w którym nasza szkoła uczestniczy od czterech lat. Dla uczniów odwiedzających to miejsce jest to zawsze żywa lekcja historii poparta zwiedzaniem miejsca, w którym znajdował się Obóz Karno – Śledczy podczas II wojny światowej. Nasi gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć film p.t. „Zniewolony Poznań” oraz zwiedzili muzealną ekspozycję połączoną z prelekcją pracowników muzeum. Należy wspomnieć, że cały projekt realizowany jest przez wszystkie szkoły prowadzone przez Powiat Szamotulski i wywiera duży wpływ na młodzież, skłaniając do refleksji oraz rodząc chęć poznania historii XX wieku. W ramach tego projektu młodzież klas pierwszych ponadgimnazjalnych miała okazję odwiedzić niemiecki Obóz Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

Piotr Gotowy

IMG 20190531 103559