Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomagamy Dzieciom z Dworca Brześć

W ramach projektu edukacyjnego „Tolerancja. Pomost między kulturami” zaprosiliśmy społeczność szkolną do udziału w zbiórce artykułów (zabawek edukacyjnych, artykułów szkolnych, kosmetyków, żywności, słodyczy) dla Dzieci z Dworca Brześć. Akcja miała na celu pomoc czeczeńskim dzieciom, które wraz z rodzinami (dotkniętymi dramatycznymi doświadczeniami wojny i prześladowań), próbują ubiegać się w Polsce o status uchodźcy. Błyskawicznie przeprowadzona zbiórka pokazała, że jesteśmy społecznością wielkiego serca. Dziękujemy wszystkim uczennicom oraz uczniom, a także nauczycielkom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji. Podziękowania za wsparcie naszych działań kierujemy również do pana Jacka Bigosa i pani Ewy Jeżyńskiej- Ratajczak.

Dzięki zaproszeniu dyrekcji zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu wzięliśmy udział w niezwykłych łejerskich Dniach Radości, w czasie których przekazaliśmy dzieciom i mamom z dworca Brześć nasze podarunki. Radość była ogromna.

Koordynatorki projektu "Tolerancja"

6a