Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Różnorodność jest wielkim bogactwem”, czyli kolejna odsłona projektu „Tolerancja” w Parku Zamkowym

To było niezwykłe przedpołudnie. Wykorzystując urokliwą przestrzeń miejskiego parku, w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego „Tolerancja. Pomost między kulturami”, przeprowadziliśmy akcję pod hasłem „Różnorodność jest wielkim bogactwem”. Wspólnie z uczennicami i uczniami Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza udekorowaliśmy mostek na Samie w Parku Zamkowym. Dzięki naszej kreatywności pojawiły się na nim dziesiątki (własnoręcznie wykonanych) kolorowych postaci z tektury, symbolizujących naszą różnorodność, która jest wielkim bogactwem świata, w którym żyjemy. Każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy, a ta wyjątkowość daje moc i pcha świat do przodu. W poszanowaniu dla inności, radośnie współdziałając, doraźnie upiększyliśmy miejską architekturę, w nadziei, że nasza twórczość i jej przesłanie nie pozostawią obojętnymi tych mieszkanek i mieszkańców małej ojczyzny, którzy wybiorą się w najbliższym czasie na spacer do Parku Zamkowego.

Anna Kustoń, Ewelina Ładzińska-Kłaczkiewicz, Klaudia Tomaszak-Ślipka, Joanna Vowie

8