Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dagmara Kaliszan Mistrzynią Polski

Uczennica naszego gimnazjum z klasy 3a - Dagmara Kaliszan jest Mistrzynią Polski w boksie!
Dagmara swoją karierę bokserską rozpoczęła nie tak dawno, bo w styczniu 2018 roku, a już zdobyła zaszczytne miejsce na podium. Podopieczna Mariusza Koperskiego sama podkreśla, że początki nie były łatwe - przegrała kilka pierwszych walk. Aby osiągnąć tak fenomenalny sukces - najpierw musiała dostać się do finału jednego z dwóch turniejów eliminacyjnych. Pierwszy, w którym to Dagmara uległa Kindze Wiśniewskiej w półfinale, odbył się w marcu tego roku w Grudziądzu. Drugi – potrzebny by zakwalifikować się do OOM - miał miejsce w Gliwicach. Tam Dagmara zdobyła I miejsce , wygrywając 2 pojedynki i tym samym zdobywając awans do OOM.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie zapowiadało się łatwe zwycięstwo, ponieważ Dagmara w walce o złoty medal spotkała się z zawodniczką, z którą na OOM w 2018 r. przegrała przed czasem. Jednak 25 dzień maja okazał się dla Dagmary szczęśliwym - zdobyła złoty medal i została tym samym Mistrzynią Polski. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie Dagmarze gratulujemy !

IMG 20190603 WA0002