Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na drugie śniadanie mięsko

31 czerwca klasa II LO wybrała się w podróż po odległych kontynentach - poznając roślinność różnych stref klimatycznych. Palmiarnia w Poznaniu jak zawsze zaskoczyła uczniów bogactwem doznań - śpiewem ptaków, szumem wody, akwariami pełnymi egzotycznych ryb i zapachami tropiku. Pani przewodnik w ciekawy i oryginalny sposób przestawiła młodzieży nieznane fakty z życia mieszkańców palmiarni. Atrakcją dnia było jednak karmienie roślin owadożernych. Na całym świecie istnieje ich około 600 gatunków. Uważane są za fenomen przyrody. Sposoby łapania ofiary są różnorodne. Polegają na wabieniu zdobyczy kolorami oraz olejkami eterycznymi do wykwintnych pułapek, takich jak lepiące się liście, dzbanki wypełnione sokami trawiennymi lub pułapki zamykające się jak sidła. W niektórych przypadkach złowienie zdobyczy to tylko ułamek sekundy. Młodzież miała okazję obejrzenia swoistego spektaklu w którym rosiczka, muchołówka, dzbanecznik i ich koledzy w całej okazałości przestawili swoje zdolności łowców.

Arleta Danielewicz, Renata Bednarczyk

IMG 20190603 WA0003