Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Być jak Królowa...

Królowa może wszystko… a już na pewno obchodzić swoje urodziny dwa razy do roku. Elżbieta II swoje prawdziwe urodziny ma 21 kwietnia, jednak – jak to odbywa się już od czasów króla Jerzego II - świętuje je dwukrotnie. Najpierw w dniu urodzin, a ponieważ kwietniowa aura nie sprzyja zabawie- drugi raz Jej Królewska Mość celebruje dzień przyjścia na świat w czerwcu. Wtedy właśnie ma miejsce parada urodzinowa, czyli Trooping the Colour- to najbardziej imponujący pokaz ceremonii wojskowej w Wielkiej Brytanii. Drugi termin uroczystości urodzinowych planuje się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem- tak, by trafić na dobrą pogodę. W tym roku gala z udziałem 1400 żołnierzy, kilku setek koni i 400 muzyków ma mieć miejsce 8 czerwca.
Każda z nas chciałaby być królową…… no, chociaż przez chwilę… Dlatego też, przy okazji urodzin brytyjskiej monarchini, uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach miały możliwość choć raz poczuć się jak koronowana głowa i sprawdzić czy korona ciąży, czy wręcz przeciwnie – pasuje idealnie…. Jednoznacznie stwierdziliśmy, że królewski diadem doskonale zdobi skroń każdej dziewczyny z ZS nr 2.

Martyna Kustoń.

IMG 20190531 WA0000