Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Morze, plaża i Amber Baltic

W dniach 30 i 31 maja klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odwiedziła położone na wyspie Wolin – Międzyzdroje. Walorami turystycznymi miasta są piękne piaszczyste plaże , historyczne zabudowania uzdrowiskowe i Park Zdrojowy. Charakterystycznym obiektem jest jedno z najdłuższych w Polsce molo żelbetowe, przy którym znajduje się przystań żeglugi przybrzeżnej.
Wśród szerokiej listy imprez odbywających się cyklicznie w Międzyzdrojach, na uwagę szczególną zasługuje Festiwal Gwiazd podczas którego miasto zamienia się w letnia stolicę Polski. Przez ponad 20 lat festiwalu jego bohaterami były postacie z pierwszych stron gazet oraz nestorzy polskiej kinematografii i teatru. W 1997 została otwarta Aleja Gwiazd – obecnie można zobaczyć około 100 odlewów dłoni. Ciekawym punktem programu wycieczki była również wizyta w Gabinecie Figur Woskowych.
Przy promenadzie znajduje się hotel Amber Baltic , który nasza młodzież miała możliwość zwiedzać – luksusowe wnętrza, wspaniała baza hotelarsko – gastronomiczna , centrum spa… ,wszystko bardzo szczegółowo i interesująco przedstawił nam pan menager hotelu.
Dwa dni bardzo szybko minęły pośród wspaniałej zabawy i przy wyśmienitej pogodzie.

Anna Dolińska

miedzyzdroje