Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Podsumowanie osiągnięć Jakuba Kasprowiaka

Nasz utalentowany recytator Jakub Kasprowiak z klasy 3b kończy szkołę gimnazjalną, chciałabym więc przy tej okazji, dokonać krótkiego podsumowania jego osiągnięć.
W ciągu trzyletniej edukacji Kuba dwa razy uzyskał III miejsce w Artystycznych Spotkaniach Recytatorów organizowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury, dwa razy zajął II miejsce i aż cztery razy zdobył miejsce I. Jury dał się poznać jako doskonały interpretator prozy Sławomira Mrożka. Ponadto dwukrotnie cieszył się z nagrody i wyróżnienia w Zaduszkach Poetyckich. Corocznie występował w Koncercie Galowym Artystycznych Spotkań Recytatorów w kinie Halszka, dostarczając wzruszeń i radości szamotulanom.
Ogromną nobilitacją dla ucznia były w kolejnych latach 2018 i 2019 nominacje do udziału w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się odpowiednio w Trzciance, skąd przyjechał z wyróżnieniem, i Kaliszu, gdzie pomyślnie zadebiutował na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego.

Serdecznie gratuluję Jakubowi sukcesów, cieszę się, że będzie kontynuował naukę w naszej szkole, a także mam nadzieję, że będzie nadal rozwijał swój talent.


Ewelina Otulakowska

DSC 0773