Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Taka jak my

Piątek, 14 czerwca, spędziłyśmy w wyjątkowym towarzystwie. Odwiedziła nas Magda Abdel Fattah, pół Polka, pół Palestynka, mieszkająca w Polsce od urodzenia, obecnie poznanianka, studentka pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Magda z niezwykłą otwartością opowiadała o swoim pochodzeniu, rodzinie, codziennym życiu i wierze. Chętnie odpowiadała na pytania, nawet najtrudniejsze, dotyczące różnic kulturowych i dzieliła się z nami refleksjami - płynącymi niestety także i z własnych gorzkich doświadczeń - na temat ksenofobii, rasizmu i braku tolerancji. Opowiedziała nam również o swoim zamiłowaniu do słowa poetyckiego, którym opisuje otaczającą rzeczywistość i wyraża emocje.
Spotkanie z Magdą pozwoliło nam dostrzec, że wcale aż tak wiele nas nie różni. Mamy podobne zainteresowania i marzenia, podobne niepokoje i problemy. Wszyscy - bez względu na kolor skóry czy wyznanie - pragniemy akceptacji i miłości i - co najistotniejsze - wszyscy na nie zasługujemy.

Uczestniczki i koordynatorki projektu edukacyjnego
„Tolerancja. Pomost między kulturami”

1addd