Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

English Culture Competition

W czerwcu odbył się w naszej szkole konkurs English Culture Competition. Jego druga edycja zorganizowana została we współpracy z wydawnictwami językowymi- Oxford, Pearson i Macmillan. Konkurs miał na celu promocję wiedzy o kulturze anglojęzycznej wśród społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Tematem przewodnim była Wielka Brytania, uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące jej kultury i historii- np. przedstawić 3 brytyjskie dynastie królewskie, wymienić najwyższe szczyty Szkocji, Walii i Anglii, czy podać jaki pseudonim nosił Szekspir i jakie było jego pochodzenie. Najlepiej, z niełatwymi zadaniami, poradziła sobie Patrycja Dekiert z klasy II LO, która już po raz drugi zajęła zaszczytne pierwsze miejsce na podium i tym samym stała się mistrzynią wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii w naszej szkole. II miejsce zdobyła Marta Rakowska z II LO, III- Maria Idziak z tej samej klasy, IV- Kinga Kwaśniewicz z II TŻiUG, V- Marta Szymankiewicz z 3 a gimnazjum. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Martyna Kustoń
Joanna Tysiak.

DSC07199