Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zakończenie ,,studiów” na Uniwersytecie Młodych Przyrodników

Z końcem bieżącego roku szkolnego nastąpiło również zakończenie zajęć Uniwersytetu Młodych Przyrodników. Uroczysta Gala odbyła się w czwartek 6 czerwca na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Udział w niej wzięli przedstawiciele Władz Uczelni oraz Wydziału a przede wszystkim absolwenci UMP ze swoimi opiekunami. Głównym punktem programu tego spotkania było (obok podziękowań i gratulacji) wręczenie dyplomów ukończenia studiów, indeksów i pięknie wydanego zestawu materiałów z każdych ćwiczeń i warsztatów.
Z naszej szkoły w zajęciach na Wydziale Inżynierii Środowiska i gospodarki przestrzennej uczestniczyło 51 uczniów trzecich klas gimnazjum. Uniwersytet przyrodniczy odwiedzaliśmy siedmiokrotnie- jeden raz w miesiącu (począwszy od listopada). Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia przyrodniczo- techniczne ale także psychologiczno- społeczne. W czasie zajęć gimnazjaliści korzystali z uczelnianych laboratoriów i sal ćwiczeniowych a wykładowcy traktowali Ich jak prawdziwych studentów.
Jestem przekonana, że wiedza i umiejętności zdobyte w ten sposób będą procentowały w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy Władzom Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej za zaproszenie nas do tego projektu. Młodzież już dopytuje kiedy będzie następny???????

Katarzyna Jakubowska

IMG 20190621 WA0002