Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum

W środę, 19 czerwca, nasi trzeciogimnazjaliści odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Tuż przed południem stu absolwentów Gimnazjum nr 4 uczestniczyło w swojej ostatniej szkolnej uroczystości na tym etapie nauki. Witając wszystkich zebranych dyrektor, Zygmunt Sługocki, podkreślił, że jest to historyczny moment, ponieważ świadectwa odebrał ostatni rocznik gimnazjalistów w historii szkoły. Następnie wicestarosta, Józef Kwaśniewicz, w imieniu Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak, wręczył najlepszej uczennicy stypendium. Była nią Wiktoria Barańska z klasy IIId Gimnazjum, która uzyskała średnią ocen 5,50. Zgodnie z tradycją najlepsza absolwentka została uhonorowana złotym Medalem im. Stanisława Staszica. Chwilę później świadectwa z wyróżnieniem odebrali najlepsi absolwenci, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 za trzy lata nauki. Zostały również wręczone listy gratulacyjne dla rodziców wyróżniających się uczniów. Najdłuższym punktem uroczystości było wręczenie świadectw pozostałym absolwentom naszej szkoły. Pamiątkowe dyplomy i upominki odebrali uczniowie wyróżniający się w sporcie i udzielający się w wolontariacie. Przemówienia w imieniu starszych kolegów wygłosił Jakub Libera, w imieniu wychowawców klas i nauczycieli – Piotr Gotowy oraz w imieniu absolwentów – Jakub Kasprowiak. Nieodłącznym elementem każdego zakończenia gimnazjum jest rzut biretami podczas utworu muzycznego Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”. Uroczystości zakończyły się drobnym poczęstunkiem dla gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów w internacie.

aaa111

aaa112 aaa113

aaa114