Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pobiegliśmy dla pokoju


polski 1logo projektu

21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju, proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1981 roku. Celem święta jest wspieranie idei pokojowej koegzystencji narodów i zachęta dla wszystkich krajów do wyrzeczenia się przemocy oraz powstrzymania od wszelkich aktów wrogości. Jego obchody rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w (znajdujący się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku) Dzwon Pokoju, opatrzony napisem „Niech żyje absolutny pokój na świecie”.
W tym roku społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach również podjęła działania na rzecz idei pacyfizmu. Międzynarodowy Dzień Pokoju upamiętniony został w szkole chwilą ciszy oraz pogadankami na temat potrzeby pokoju na świecie. Ponadto uczennice i uczniowie wzięli udział w Biegu dla Pokoju. Młodzież pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pokonała kilkusetmetrową trasę w przestrzeni miasta.
Bieg dla Pokoju to inicjatywa, którą zainicjowaliśmy projekt „Świat się zmienia – a my z nim!”, realizowany w tym roku szkolnym przez naszą społeczność wspólnie ze Stowarzyszeniem „Jeden Świat” i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagraniczny RP. W tym roku pragniemy podjąć rzeczywiste działania dla wspólnego dobra i środowiska naturalnego, budując tym samym kapitał społeczny oraz ekologiczny wokół bezcennego dobra, jakim jest świat.

Koordynatorki projektu

IMG 20190920 WA0034