Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach z misją ratowania świata przed odpadami.......

Uczennice Technikum Ochrony Środowiska z Zespołu Szkół nr 2 postanowiły poszerzyć świadomość ekologiczną lokalnej społeczności, a także włączyć klasy pierwsze gimnazjum w proekologiczne postawy i zachowania , wyjaśniały więc w jaki sposób ograniczać ilość produkowanych przez nas odpadów, stosując zasadę 3R (Reduce, Reuse, Recycle).

Celem projektu "Dlaczego warto dbać o środowisko?" było uświadomienie uczniom ich wpływu na otaczający świat, kształtowanie zachowań proekologicznych, a także rozwijanie odpowiedzialności za działania własne i innych. Ponadto, inicjatywa niesztampowo połączyła propagowanie postaw proekologicznych z nauką języka angielskiego. Uczniowie klas 1 gimnazjum z naszej szkoły mieli okazję wysłuchać prezentacji ekologicznej z elementami języka angielskiego. Następnie, podzieleni na grupy, wykonywali plakaty ilustrujące czas rozkładu materiałów odpadowych, projektowali torby ekologiczne oraz zajęli się upcyklingiem, czyli tworzeniem z rolek po papierze toaletowym pomysłowych organizerów na biurko. W drugiej części projektu dzieci wzięły udział w konkursie oraz obejrzały pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez ich starsze koleżanki.

Nagrody dla zwycięzców konkursu ( Zosi Fietz, Martyny Patoły,Krzysztofa Jujeczki) ufundowały firmy Semco ze Śmiłowa (producent olejów) oraz M&M Consulting, zajmująca się edukacją ekologiczną i wydająca kwartalnik MiniLO&Aniela. Koordynatorami projektu były panie: Arleta Danielewicz (nauczycielka biologii) i Martyna Kustoń ( nauczycielka języka angielskiego)

Arleta Danielewicz , Martyna Kustoń

eko1eko2eko3eko4