Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zespół Szkół nr 2 jako Ośrodek Egzaminacyjny

W dniach od 20 do 30 czerwca przeprowadzono w szkole część pisemną i praktyczną egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Nasze Technikum jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. 

Egzaminy zawodowe przebiegały w szkolnych pracowniach z uwagi na ich odpowiednie wyposażenie techniczne. Szkoła posiada uprawnienia do organizacji i przeprowadzania egzaminów w kwalifikacjach zawodów: technik rolnik, technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska, technik żywienia i usług gastronomicznych, opiekunka środowiskowa, opiekun medyczny, florysta. Oznacza to, że w zakresie kwalifikacji tych zawodów szkoła spełnia ogólnopolskie standardy wyposażenia.
W sesji egzaminacyjnej czerwiec – lipiec 2017 r. zdający przystąpili do egzaminów w kwalifikacjach: Prowadzenie produkcji rolniczej, Ocena stanu środowiska, Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej oraz Sporządzanie potraw i napojów.
Wyniki przeprowadzonych egzaminów poznamy 25 sierpnia.

                                                                                                                  Ewa Peraj

ewa1ewa2