Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Być coraz lepszym……..

W dniach 18-22.09.2017 roku klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunkami p. Aleksandrą Sadek i Elżbietą Czarnecką brała udział w bardzo ciekawym turnusie profilaktycznym Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Program warsztatów był dostosowany do oczekiwań młodzieży, przebiegał pod obowiązującym w tym Centrum hasłem: „ Nie sztuką jest być lepszym od innych, sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”. Młodzież miała sposobność rozwijać swoje kluczowe umiejętności życiowe - asertywność, tolerancje, ABC dobrego wychowania oraz sztukę rozwiązywania konfliktów i klasowych i towarzyskich. Jako przewodnie zadanie naszego pobytu uznano potrzebę rozwijania umiejętności komunikacji . W czasie trwania turnusu była szansa na prezentacje talentów kulinarnych i wspólne degustacje przygotowanych smakołyków. Wieczorne zajęcia i zabawy integracyjne były egzaminem zdobytych umiejętności współpracy w grupie i wzajemnej komunikacji. Młodzież i opiekunki pozytywnie oceniają celowość i przebieg warsztatów profilaktyki uzależnień.

rog2rog1