Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska – POLEKO SYSTEM

Kolejny raz uczniowie klas Technikum Ochrony Środowiska zwiedzali ekspozycję targową. Hasło przewodnie tegorocznych targów to Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ). Celem naszej wyprawy było zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ochrony środowiska ale także zdobycie materiałów przydatnych na lekcjach przedmiotów zawodowych. Najliczniej reprezentowane były stoiska poświęcone zagadnieniom gospodarki odpadami i recyklingu. Przechadzaliśmy się po Ekopolis – miasteczku ekologicznym, po którym jeżdżą pojazdy elektryczne (mogliśmy zajrzeć do ich wnętrza). Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej konferencji poświęconej recyklingowi tekstyliów organizowanej przez VIVE GROUP z Kielc. Bezpośredni kontakt z firmami działającymi w branży ochrony środowiska uświadomił nam jak ważny jest postęp w tej dziedzinie.

DSC 0054