Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu

17 października na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego  w Poznaniu organizowany był Dzień Ogrodnika i Architekta Krajobrazu. Uczniowie klas I, II i III TAK, oraz II TOŚ mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Specjalnie dla młodzieży szkół średnich przygotowano wiele ćwiczeń i warsztatów. Między innymi robiliśmy sadzonki pędowe, poznawaliśmy tajniki szczepienia i okulizacji, rozpoznawaliśmy bulwy i cebule.

 Bardzo ciekawe były zajęcia w katedrze entomologii, gdzie w czasie ćwiczeń praktycznie poznawaliśmy morfologię owadów na przykładzie zakonserwowanych okazów chrabąszcza majowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty hortiterapeutyczne ,czy zajęcia z podstaw architektury krajobrazu pod tytułem ,,Zieleń w mieście- od klinów zieleni do zielonej infrastruktury.” Kolejny raz zajęcia na wyższej uczelni pokazały jak ciekawe może być poszerzanie swojej wiedzy i ile możliwości daje studiowanie.

Katarzyna Jakubowska, Renata Bednarczyk, Joanna Tysiak

ogrodnik