Zespół Szkół nr 2

ul. Szczuczyńska 3
tel. (61) 29-215-59
64-500 Szamotuły
Regon: 000100078
NIP: 787-10-30-195
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wizyta w teatrze

Zastanawialiście się kiedyś, jak będziecie wyglądać za 30 lat? A może rozważaliście przefarbowanie włosów na inny kolor? Nasza klasa nie chciała dłużej nad tym myśleć. Postanowiliśmy to sprawdzić. 6 listopada, dzięki paniom A. Wicher i M. Grendzie, odwiedziliśmy Teatr Nowy w Poznaniu, aby zobaczyć, jak wygląda to miejsce od kulis oraz spotkaliśmy się z pracującą tam panią charakteryzatorką. To właśnie to spotkanie wywarło na nas największe wrażenie. Wielu z nas przeszło ogromną metamorfozę. Natalia zamieniła się z blondynki na szatynkę. Jarek postarzał się o 10, potem 20, a na końcu nawet o 30 lat. Kasia natomiast miała okazję przetestować na własnej skórze sztuczną krew, której używa się przy różnego rodzaju bójkach, czy wypadkach. Zobaczyliśmy też, jak szybko można doczepić aktorom dredy, przedłużyć włosy czy dokleić wąsy. Po tym niezwykłym spotkaniu zwiedziliśmy także sale, w których odbywają się spektakle, oraz garderobę, gdzie przygotowują się aktorzy. Jest to dla aktorów bardzo ważne miejsce, ponieważ najczęściej to tam właśnie spędzają długie godziny. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają przygotowania do wystawienia sztuki i usłyszeliśmy kilka ciekawych przesądów związanych z pracą aktora. Wydawałoby się, że aktorstwo to wymarzona praca dla wielu z nas. Nic bardziej mylnego. Jest to trudny zawód, który czasami bywa komiczny, a innego dnia może być bardzo niebezpieczny. Zrozumieliśmy, że aktor to osoba, która cechuję się przede wszystkim odwagą. Niejednokrotnie musi on umieć podejmować ryzykowne działania, aby odnieść sukces.
Dzięki historią, które usłyszeliśmy o teatrze i pracy w nim, jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Już w niedalekiej przyszłości planujemy wybrać się tam ponownie, jednak tym razem już na prawdziwy spektakl teatralny.

Uczniowie klasy 1 LO

teatr1   teatr2